e
sv

Yasaklanan Kapanan WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır?

avatar

budaney

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

WhatsApp, diğer uygulamalarda da olduğu gibi, doğru kullanılmadığı zaman erişiminizin kısıtlanacağı yani engelleneceği bir uygulamadır. Yani İnstagram hesabımız nasıl kapatılıyorsa, WhatsApp hesabınızda kapatılabilir. Kapatılan WhatsApp hesabımızı nasıl açabiliriz? Hiç düşündünüz mü? Tabiki de hayır. Bu yazımızda sizlere kapatılan WhatsApp hesabınızı nasıl açabilirsiniz onu anlatacağım. İşte detaylar…

WhatsApp Nedir?

WhatsApp, aylık 2 Milyar kullanıcıya ulaşan popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulamada, dilediğimiz kişiler ile mesajlaşabiliyor hatta ve hatta görüntülü bile konuşabiliyoruz.

WhatsApp Ne Zaman Ortaya Çıktı

Çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde Ocak 2010 yılında kurulmuştur. Daha sonra ise, Facebook tarafından 4 milyar dolar nakit para, 12 milyar dolar hisse senedi ve 3 milyar dolar sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere 19 milyar dolara satın alındı.

WhatsApp ile ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra başlıkta da göründüğü üzere asıl konumuza geçelim

WhatsApp Hesabım Nasıl Kapatılır?

WhatsApp hesabı, doğru kullanılmadığı sürece kapatılma riski ile karşı karşıyadır. Yani siz hesabınızı doğru bir şekilde kullanmadığınız süre boyunca, hesabınızın kapatılması, erişime kısıtlanması an meselesidir. Genel olarak doğru kullanılmadığı zaman kapatılma riski iki durumda incelenir. >WhatsApp hesabımdan birine küfür, hakaret veya pornografik bir içerik mi gönderdim?

 • WhatsApp hesabıma birden fazla cihaz veya tarayıcıdan giriş yapmaya mı çalıştım?
 • Genel olarak yukarıda ki maddelerden birincisine değinirsek eğer; Birine küfür, hakaret vb. mesaj veya içerikler gönderdiğiniz zaman, karşınızdaki kişi sizi şikayet ederse hesabınız kapatılabilir veya kısıtlanabilir. Bu yüzden bunlara çok dikkat etmelisiniz.

  İkinci madde’ye değinirsek eğer; WhatsApp hesabınıza birden fazla cihaz veya tarayıcıdan giriş yapmaya çalıştığınız zaman, WhatsApp bunu spam olarak algılar ve hesabınızı erişime kısıtlar. Yani WhatsApp kullanımınız yasaklanmış olur. Farklı cihaz veya tarayıcıda WhatsApp‘a erişim sağlarken dikkatli olun. Hesabınız kapatılmasın.

  WhatsApp Hesabım Yasaklandı ve Kapatıldı Nasıl Açarım?

  WhatsApp hesabınız yasaklandığı veya kapatıldığı zaman sakın ama sakın endişelenmeyin. Hesabınız kapatıldığı zaman geri açabileceğinizi asla ve asla unutmayın. Eğer sizinde WhatsApp hesabınız yasaklandıysa veya kapatıldıysa vereceğim yöntemleri tek tek uygulayarak hesabınızı geri açabilirsiniz.


  Yukarıda paylaşmış olduğum resimde ki gibi hata alan kişilerin, WhatsApp‘a erişimi yasaklanmıştır. WhatsApp hesabınıza tekrardan erişim sağlamak, yasaklanan WhatsApp hesabınızı açmak istiyorsanız eğer yapacağınız işlemler çok ama çok basit.

 • İlk olarak buraya tıklayarak açılan siteye gidelim
 • Bağlantıya tıkladıktan sonra, açılan sayfada bizden telefon numaramızı girmemiz ve yazılımı olan Android, İOS veya diğer seçeneğini seçmemiz isteniyor. İstenilen bilgileri doğru ve düzgün bir şekilde doldurduktan sonra ise, “SORUYU GÖNDER” butonuna basıyoruz.
 • “SORUYU GÖNDER” butonuna bastıktan sonra, karşımıza mail adresimiz açılıyor. Açılan maile “WhatsApp hesabım kullanıma yasaklandı. Bunun bir yanlış olduğunu düşünüyorum. Ne olur WhatsApp hesabımı geri açın.” Bu mesajı yazıp gönderiyoruz.

  Bizim kendi analizlerimize göre min. 1 saat, max. 24 saat içinde yasaklanan WhatsApp hesabınız açılıyor.

  Yasaklanan ve Kapanan WhatsApp Hesabını Açmak(Videolu Anlatım)

  • Seher
   21 saat önce

   Bilgim dışında whatsapp ıma girmeye çalışmışlar. Doğrulama yapıp bağlanamıyorum çok kez denediniz diyor 😒

   yorum beğen
   • budaney
    13 saat önce

    Merhaba, video’yu izleyerek her şeyi doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Belirtilen maddeleri doğru bir şekilde tamamlarsanız, hesabınız kısa süre içinde tekrar açılacaktır.

    yorum beğen
  • Gökhan Baykut
   6 gün önce

   Instagram hesabım kapatıldı yardımcı olurmusunuz nasıl geri alabilirim

   yorum beğen
   • budaney
    3 gün önce

    Merhaba, kapatılan instagram hesabı için şu anlık buradan destek veremiyoruz.

    yorum beğen
  • vahac
   1 hafta önce

   acilmiyor

   yorum beğen
   • budaney
    1 hafta önce

    Açılır efendim işlemleri doğru yaparsanız eğer.

    yorum beğen
  • Şeref burtu
   2 ay önce

   Yasaklanan vatsap hesabımın açılmasını istiyorum ben bişey yapmadım çok müşkül durumdayım bu numara benim için çok önemli yasaklanan wahatsapp hesabımın açılmasını arz ederim

   yorum beğen
   • budaney
    2 ay önce

    Bunu yazılı ve videolu olarak belirtmiş olduğumuz şekilde yaparsanız eğer, hesabınız tekrardan aktif olacaktı efendim.

    yorum beğen
  • Erdem
   8 ay önce

   WhatsApp hesabım kullanma yasaklandı bunu bir yanlış olduğunu düşünüyorum ne olur WhatsApp’ı mı Geri açin.

   yorum beğen

  Sıradaki içerik:

  Yasaklanan Kapanan WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır?