arama

WordPress Nedir? Ne İşe Yarar? Neler Yapılır?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • budaney budaney
  • 1 Yıldız
    Loading...

Son zamanlarda çok fazla popüler olan , bir çok haber sitesi ve blog sitesinin geçiş yaptığı ve aktif olarak kullandığı Popüler platformlardan olan WordPress‘de nedir ? Ne işe yarar ? Neler yapılır ?

WordPress Nedir?

Hiç bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan, tıklamalar ile her türlü içeriği üretmenize, internet ortamında yayınlamanıza ve yönetmenize olanak sağlayan bir içerik yönetim sistemidir.  

WordPress Ne İşe Yarar

WordPress , hiç bir kod bilgisi bilmeden  e-ticaret, forum, haber, blog, firma, ilan vs.  siteler kurmaya yarar. Yani hiç bir türlü kod bilmeden mükemmel siteler üretmeye yarar.

WordPress’de Sitemi Nasıl Tasarlayabilirim?

WordPress‘de sıfır kod bilgisi ile site tasarlayabileceğinizi söylemiştik. Peki hiç bir kod bilgisi bilmeden bu kadar kolay bir şekilde nasıl site tasarlayabileceğinizi düşündünüz mü? Düşünen ve araştıran elbette olmuştur tabi. 🙂 Neyse uzatmadan konumuza geçelim.

WordPress‘de  hazır ttemalar vardır. Bu temalar ise ikiye ayrılır ücretli ve ücretsiz olarak. Ücretli temaların artısı ücretsizlere göre daha fazla seçeneği olmasından kaynaklanıyor. Ücretli veya ücretsiz temanızı seçtikten sonra yapacağınız işlem çok basit. Temanızı siteye kurmanız yetiyor. Temayı siteye kurduktan sonra ufak ayarlar çekerek mükemmel bir görünüm sağlayabiliyoruz. WordPress‘in en büyük artısı ise bir çok şeyi eklentiler kısmından ekleyerek sitemize entegre edebiliyoruz.

Tabi ki ben üstün körü anlattım ama WordPress‘e giriş yaptığınızda çok basit ve kullanışlığı olduğunu sizde anlayacaksınız.

Diğer web tasarım ile ilgili yazılarımıza buradan tıklayarak gidebilirsiniz.