e
sv

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Geri Getirmek

672 Okunma
avatar

budaney

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhaba sevgili budaney okurları. Bu yazımızda sizlere Android  ve İOS telefonlarda, WhatsApp‘ta silinin mesajlar nasıl getirilir onu anlatacağız. Hadi lafı daha fazla uzatmadan yazımıza geçelim.

Aylık milyonlarca kişinin kullandığı, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp‘ta geçen günlerde Android telefonlar için İnternetsiz WhatsApp kullanımını anlatmıştık. Bu yazımız ise hem Android, hem de İOS telefonları ilgilendiriyor. Başlıkta da gördüğünüz gibi lafı fazla uzatmadan yazımıza geçelim.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Geri Getirmek

Aylık milyonlarca kişinin kullandığı, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ta bir çok kişi gereksiz olarak gördüğü mesajları silmiştir. Bir süre sonra sildiği mesajlar arasında önemli bir mesaj olduğunun farkına varmıştır. Peki bu mesajı nasıl geri getire bileceksiniz?

Aslında WhatsApp‘tan bir mesajı silmeye çalıştığımızda komple silemiyoruz. Çünkü sildiğimizi zannettiğimiz mesaj WhatsApp‘ın verilerine yedekleniyor. Ve bu sayede sildiğimizi zannettiğimiz mesajları geri getirebiliyoruz. Peki bu nasıl oluyor? İşte detaylar.

Android Telefonlarda Silinen WhatsApp Mesajlarını Geri Getirmek

Android işletim sistemi olan telefonlarda bir çok şeyi daha kolaylıkla yapmaktayız. WhatsApp‘ta silinen mesajları geri getirirken de, İOS işletim sistemi olan cihazlara göre daha kolaylık yaşayacağız. Neyse lafı uzatmadan konumuza geçelim.

WhatsApp‘ı kullanan kişilerin bir çoğu bir kezde olsa uygulamayı  silip telefonuna tekrardan yüklemiştir. WhatsApp‘ı telefonumuza tekrar yükledikten sonra ise ”Eski mesajları geri yükle” seçeneği karşımıza çıkmıştır. İşte olayda burdan sonra başlıyor. Siz mesajları sildikten sonra geri getirmek istiyorsanız eğer, WhatsApp‘ı telefonunuzdan silip tekrardan geri yüklemeniz gerekiyor. Bu sayede sildiğiniz mesajları geri getire bileceksiniz.  Ama şunu sakın unutmayın ”Eski mesajları geri yükle’‘ butonuna basmanız gerek.

İOS Telefonlarda Silinen WhatsApp Mesajlarını Geri Getirmek

İOS kullanıcıları için bu durum daha farklı ve her zaman ki gibi Android cihazlara göre daha meşakkatli oluyor. WhatsApp İOS sürümü olan cihazlarda otomatik yedekleme yapmıyor. Bu yedeklemeyi ancak siz kendiniz ayarladığınızda yapıyor. Yani kısaca İOS cihazlarda belirli zaman dilimi seçtikten sonra otomatik yedekleme başlıyor. Bu sayede mesajlarınız yedeklendikten sonra Android cihazlarda yapılan işlem gibi uygulamayı silip tekrar yüklemek olacaktır. Şunu İOS kullanıcıları içinde söyleyeyim ”Eski mesajları geri yükle” butonuna basmayı sakın ama sakın unutmayın.

Android ve İOS kullanıcıları için önemli bir konuyu daha ele alayım sonra bize kızmasınlar. Bu yapılan yedeklemeler sadece ve sadece son yapılan yedeklemeyi ele alacağını söylemeden geçmeyelim.

 • Furkan
  3 sene önce

  Harika yazı olmuş ama yanlışlıkla tüm eski sevgililerimle konuşmalar geldi. Yine içimde bir burukluk :d

  yorum beğen
  • budaney
   3 sene önce

   Eskiler eskiden güzeldi.

   yorum beğen

Sıradaki içerik:

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Geri Getirmek

ladyboy in dubai mia blow pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

entsorgung berlin