arama

WhatsApp İphone Kullanıcıları İçin Değişiyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • budaney budaney
  • 1 Yıldız
    Loading...

WhatsApp yeni getireceği güncellemelerle beraber değişmeye devam ediyor. WhatsApp ekibi yeni güncellemeyi beta olarak bizlere sundu ve böylece sürüm 2.19.10.21 oldu. Karşımıza gelecek yep yeni özellikler test edilmeye başlandı

Yapılacak bu değişiklik İphone kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor

Wabetainfo sitesi tarafından listelenen yep yeni özelliklerin yeni gelecek bir sonraki iOS güncellemesinde etkinleştirilmesi bekleniyor. Şunu tırnak içinde söylemeliyiz ki “WhatsApp ekibi tüm özellikleri tek bir güncellemede getirmek yerine bazı özellikleri bir sonra ki güncellemeye saklayabiliyor” Bu yüzden yeni gelecek özelliklerden bir kısmı olmaz ise şaşırmayın.

İşte Karşımıza Çıkacak Yeni Özellikler

Görsel, Videolar, Gifler’de Çıkartma Zaman

WhatsApp çıkardığı Yer Eetiketinden sonra kullanıcılarına görsellerde, videolarda ve GIF’lerde etiketler kullanmasına izin vereceğini açıkladı.
Mesela bir görsel göndereceksiniz ve bu görseli seçtiğinizde, ekranın üstündeki emoji simgesine dokunursanız, WhatsApp size İçerik Etiketleri arasından seçim yapabileceğiniz sıfırdan tasarlanmış bir bölüm sunacak. Kullanıcılar çıkartmaları istediği gibi boyutlandırabilecek ve özel olarak koleksiyonuna eklediği bir çıkartmayı da kullanabilecek.

Özel Yanıtlama Özelliği

WhatsApp geliştiricileri özel yanıt sistemini Android İşletim Sistemi olan telefonlarda etiklenştirmişti. Sonunda bu özellik İOS kullanıcıları içinde test edilmeye başlandı. Bu özellik İOS İşletim Sistemi olan telefonlarda mevcuttu, fakat WhatsApp ekibi bu özelliği genişleterek herhangi bir katılımcının kullanmasına izin verdi. Bundan sonra bir grupta alınan mesaja basılı tutarsanız, menüde Özel Yanıt seçeneğini göreceksiniz.
Özel Yanıt seçeneğini tıkladığınız ve kullandığınız zaman WhatsApp seçili olan mesajı gönderen kişiyle sohbeti otomatik bir şekilde açıyor ve seçili iletiyi belirtiyor. Bu özellik şu anda beta test kullanıcıları için çalışır durumda.

3D TOUCH EYLEMLERİ

WhatsApp, durum güncellemelerinde de bir takım güncellemeler yani değişklikler yaptı. İphone telefonunuzda 3D Touch özelliğini destekliyor ise, kişiler tarafından yayınlanan durum güncellemelerini hızlı bir şekilde görebileceksiniz. Ekran görüntüsünde olduğu gibi yani. Ayrıca durum güncellemesini hemen de kapatabilirsiniz. Mesela durum güncellemesine bu şekilde göz atarsanız, WhatsApp okundu bilgisi göndermiyor. Yani okundu bilgisi olmadan rahatlıkla duruma bakabileceksiniz.

ÇIKARTMALARA GELEN DEĞİŞİKLİL

WhatsApp ekibi çıkartmalar özelliğini yayınladıktan sonra sohbette iki farklı çıkartma gönderdiğiniz zaman, WhatsApp bunları otomatik bir şekilde üst üste gruplandırıyor.


Şu an ise bu durumla ilgili bir takım değişiklikler yapıldı. Gruplanmış çıkartmaların yönetilmesi bazı küçük yenilikler sayesinde artık daha kolay hale gelmiş durumda