e
sv

Bir Web Sitesi Kurmak İçin En Önemli 4 Şey

483 Okunma
avatar

budaney

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhaba sevgili Budaney okurları. Bu yazımızda sizlere web sitesi kurmak için en önemli ve en gerekli şeyleri sıraladık.  Hadi yazımıza geçelim.

Bir çok kişi web sitesi açmanın hayalini kurmuştur. Bu işe giriş yapan kişilerin birçoğu başarılı olmuşken , birçoğu  ise başarısız olmuştur Öncelikle sizlere şunu söylemeliyim…

Eğer bu işe giriş yapacaksanız pes etmemenizi ve çok çok araştırmanızı öneririm. Eğer araştırma yapmadan kendi kafanıza göre bir şeyler yapmaya çalışırsanız yerinizde sayma olanağınız çok yüksek. Bu tarz şeyler araştırarak ve sabrederek olacaktır. 

Bir web sitesi açmak istiyorum nelere ihtiyacım var

Bir web sitesi açmak için nelere ihtiyacınız var gelin bunları sizin için sıralayalım.

1. Açacağımız Sitenin Konusu

Bir İnternet sitesi (Web Sitesi) açmadan önce kendinize bir konu seçmelisiniz. Örneğin ; Blog sitesi , oyun sitesi , haber sitesi , video paylaşım sitesi vb.

2. Domain(Alan Adı)

Domain(Alan Adı) , web sitenizin internetteki adı ve adresidir. Bu adres olmadan internet kullanıcıları web sitenize ulaşamazlar ve ziyaret edemezler. Örneğin : www.budaney.com

Domain(Alan Adı) , kısaca sitenizin adını belirler. Alan adı seçerken yapacağınız işe ve projeye uygun seçmek sitenize daha çok ziyaretçi çekmenize yarayacaktır.

3. Hosting

Kendinize ait bir web sitesi kurmak istiyordunuz. 1. işlem olarak Alan adımızı almıştık. Alan adımızı aldıktan sonra dosyalarımızı yükleyeceğimiz bir disk alanı olmalı tabiki. İşte bu disk alanını bize Hosting sağlamakta. Yani sitemizi kurarken yükleyeceğimiz dosyaları atmamıza yarayan sistemdir kısaca Hosting.

4. Sitemizi Tasarlamak

Yapacağımız projeye uygun bir domain(alan adı) aldık. Dosyalarımızı yükleyebilmek içinde hostingimizi aldık. Peki bu hosting’e hangi dosyaları yükleyeceksiniz?

İşte asıl sorun burdan sonra başlıyor. Kod bilgisi olan kişiler , web sitelerini tek tek kodlayarak tasarlarken , kod  bilgisi olmayan kişiler içinde hazır scriptler bulunmakta. Hazır scriptlerin kolay olmasının sebebi de şudur aslında. Siz bir web sitesi kurmak istiyorsunuz. Domain ve hostinginizi satın aldınız. Elinizde ise bir hazır script var. Bu scriptin dosyalarını hostinginizde bulunan dosya yöneticisi kısmına attığınızda siteniz çalışır hale geliyor. 

Sitemi tasarlayabilmek için başka yollar yok mu ?

Sitenizi tasarlamak için bir çok kolay yol var. Mesela bu yolların başında dünyanın en kullanışlı ve en popülerler uygulamalarından biri olan WordPress‘dir. Bu sistemde haber sitesi , blog sitesi , kişisel web site yani aklınıza gelebilecek her türlü web sitesini tasarlayabileceğiniz bir platform. 

Diğer web tasarım hakkındaki yazılarımıza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Bir Web Sitesi Kurmak İçin En Önemli 4 Şey

ladyboy in dubai mia blow pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

entsorgung berlin