e
sv

Son Zamanların En Popüler WordPress Eklentileri

534 Okunma
avatar

budaney

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WordPress dünyanın en gelişmiş basit ve  popüler içerik yönetim sistemlerinden biri olarak karşımıza çıkmakta. WordPress kullanıcılara inanılmaz derecede işlevsellik ve bir o kadar da kolaylık sağlar. Bu işlevselliği ve kolaylığı elde edebilmek içinde bizim karşımıza eklentiler çıkmakta.

Fakat WordPress’te kullanılabilecek binlere farklı eklenti varken biz hangielrini kullanıcaz ? Öyle ki sadece WordPress’in eklenti deposunda 54.000’i geçik eklenti bulunmakta. Bu kadar eklenti arasında sizin için en doğru eklenti nedir ? 

Bu yazımızda sizlere WordPress’de kullanılan en popüler eklentileri sıralıyacağız.

Yoast SEO

Yoast SEO,  WordPress kullanan herkesin sahip olması gereken bir eklenti. Site içi SEO‘nuzu geliştirmek , Google’de üst sıralara çıkmak istiyorsanız Yoast SEO tam size göre

Yoast SEO Ne işe Yarar

Yoast SEO içeriklerinize anahtar kelime ekleme optimizasyonu sağlar. Yoast SEO’nun en tutucu özelliklerinden biride site içi SEO yaparken sizi SEO hakkında da eğitmiş olur.

2. Contact Form 7

Contact Form 7 en popüler ve en gelişmiş iletişim formlarından biri olarak karşımıza çıkmakta.  Bu eklenti sayesinde basit bir şekilde iletişim formlarını  oluşturabilirsiniz. 

Hiç bir teknik bilgi gerektirmeden kolayca ilgi çekici bir ”İletişim Formu” oluşturmamıza yarar. Yani kod bilgisi vs bilmenize gerek yok diyor kısaca eklenti bize. Oluşturduğunuz iletişim formunu sitenizin istediğiniz yerinde yayınlayabilirsiniz.

3. Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps eklentisi Web sitenize bir site haritası oluşturmak , arama motorlarının robotlarının web sitenizi daha rahat taramasına ve web sitenizin yapısını daha iyi anlamasına yardımcı olmakta olan eklentilerden biridir.  Google XML Sitemap, web sitenizin arama motorlarının dizinlerine eklenmesine yardımcı olur. Tek yapmanız gereken eklentiyi etkinleştirmek, ardından site haritası otomatik olarak oluşturulacaktır.

Bir not geçmeliyim ; Yoast SEO eklentisi kullananlar bu eklentiyi kullanmasına gerek yoktur. Yoast SEO eklentisi içinde  Google XML Sitemapsbulunmaktadır.

4. Mail Chimp For WordPress

Bu eklenti  MailCihmp sayesinde WordPress web sitenizi kolaylıkla senkorize edebilir ayrıca eklenti ile okuyucuların listenize katılmaları konusunda teşvik etmek için opt-in formları oluşturabilirsiniz. Mesela bu formlar sayesinde sitenizi ziyaret eden kullanıcılar abone olabilir ve paylaştığınız yazı ve gönderilerinizi yakından takip etme şansını yakalayabailirler.

5. Smush İmage Compression and Optimazation

Sitenize gelen ziyaretçilerin dikkatini çekmek için kaliteli görüntüler kullanmanız gerekebilir. Şöyle bir durum var ki kaliteli görüntüler oldukça yüksek boyutlarda olabilir. Bu sitenizin yavaşlaması ve da daha yavaş sayfa yüklenmelerine neden olur. Kaliteden herhangi bir ödün vermeden görüntü boyutlarını küçültmek için Smush Image Compression eklentisini kullanabilirsiniz.

Kısaca sitenizde paylaştığınız fotoğraflar hem kaliteli olucak hem de fazla bir yer kaplamayarak sitenizi hızlandıracak. 🙂

6. Jetpack

Jetpack; web sitenize daha çok çevrimiçi ziyaretçi çekmek için , web sitenizi daha güvenli hale getirmek performansını izlemek ve daha pek çok şey yapmak için tasarlanmış bir WordPress çözümüdür. 

Bu eklentiyi yüklendikten sonra, akıllı telefonunuzu kullanarak WordPress web sitesinde oturum açmanızı sağlar.Bunun haricinde , bir pin numarası oluşturabileceğiniz veya parmak izinizi kaydedebileceğiniz uygulamarından cihazınız için uygun olanı indirmeniz gerekecektir. Giriş yaparken uygulamayı açın ve telefonunuzu ekranda görünen bir kodla eşleyin.

Bu eklentinin Premium olanı da mevcut ama sizin için free versiyon rahatlıkla işinizi görecektir.

Teknik Özelliklere Gelecek Olursak

 • Giriş yaparken şifre girme gereğini ortadan kaldırır.
 • Akıllı cihaz üzerinde 2048-bit RSA dijital anahtarını oluşturur ve bunu saklar
 • Web sitesini , sizin yetkilendirmediğiniz girişlere karşı korur.
 • Tüm WordPress web sitelerinize bir tıklama ile erişmenize izin verir.

Sıradaki içerik:

Son Zamanların En Popüler WordPress Eklentileri

ladyboy in dubai mia blow pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

entsorgung berlin