e
sv

Milli İmkanlarla Üretilen Yerli Otomobil TOGG Tanıtıldı

443 Okunma
avatar

budaney

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün


Türkiye, milli imkanlarla ürettiği son zamanların “Dünya” genelinde ses getirecek projelerden biri olan yerli otomobil “TOGG”, resmen tanıtıldı. Türkiye Otomobil Giriş Grubu(TOGG)’un geliştirdiği ismi, tasarımı ve sahip olduğu motor hacmi de merak edilenler arasında. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN’ın katıldığı tören ile birlikte “TOGG” resmen tanıtıldı. Yerli otomobilini tanıtımında önemli konuşmalar yapılan otomobilin, ismi özellikleri ve motor hacmi vb. bir çok detay netleşti. Resmi gazete yayımlanan ve Sayın Cumhurbaşkanının kararı ile fabrikanın nerede olacağı, nerede üretileceği ve ne zaman seri üretime geçileceği belli oldu. Peki, milli imkanlar ile geliştirilen otomobilimizin ismi, tasarımı, özellikleri, üretim yeri ve fiyatının ne kadar olacağı en çok sorulanlar arasında. İşte, ismi, tasarımı, özellikleri, üretim yeri ve fiyatının ne kadar olacak?

Yerli Otomobilin Özellikleri Neler?

Milli imkanlar ile geliştirilen, Türkiye Cumhuriyetinin göz bebeği olarak adlandırdığı, yerli otomobilin özellikleri belli oldu. Suv ve sedan modelleri olan otomobilin “TOGG(Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu)” logosuyla tanıtıldı.


Milli imkanlar ile geliştirilen yerli otomobilin, yan aynalarında bulunan kameralar içerideki ekranlar sayesinde aracın yan ve arka bölümlerini gösterecek.
Segmentinin en uzun aks mesafesine sahip olan milli otomobilin, 30 dakikanın altında sarj hızlı sarj imkanı ile %80 doluluğa ulaşacak. Üretlildiği andan itibaren içinde bulunan elektrikli modüler platform ile 300+ ve 500+ kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak. Yerli otomobil, merkeze sürekli bağlı kalarak uzaktan bağlantı ile güncellemeleri 4G/5G bağlantısıyla alabilecek.


Elektrikli motor ile çalışan araçlar 500 km’ye kadar menzile sahip olacağı belirtildi.

Geliştirilmiş batarya yönetimi ve aktif termal yönetimi ile uzun ömürlü bir sürüş deneyimi sağlayacak milli otomobil 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.

Yerli Otomobil Ne Zaman üretilecek?


Milli imkanlar ile geliştirilen yerli otomobil, 2020’de marka lansmanı 2021’de fabrika açılışı yapılacak. Tanıtımda yapılan açıklamalara göre ise ilk araç 2022’de satışa çıkarılacak

Cumhur Başkanı Erdoğan Aracı Test Etti

Yerli Otomobil Nasıl Sarj Edilecek?

Türkiyenin milli otomobili, yollara çıkacağı 2022 yılına kadar “TOGG”un öncülüğüyle birlikte yayılımını sağlayacak geniş kapsamlı şarj altyapısı sayesinde evlerde, ofislerde ve yol üzerindeki istasyonlarda şarj edilebilecek. Bağlantı konusunda akıllı otomobil olmanın sunacağı deneyimle birlikte kullanıcılar istedikleri zaman otomobilin şarjını kolaylıkla planlayabilecek.

Yerli Otomobil Nerede Üretilecek

Yerli otomobil Bursa’nın ilçesi Gemlikte, yaklaşık 4 milyon metrekarelik alanın 1 milyon metrekaresini tahsis ederek yapılacak fabrika da üretilecek.

İşte Beklenen TOGG Tanıtım Videosu


Sıradaki içerik:

Milli İmkanlarla Üretilen Yerli Otomobil TOGG Tanıtıldı

ladyboy in dubai mia blow pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

entsorgung berlin