e
sv

”Mavi Durak” Türkiye’nin İlk Öğrenci Yapım İnternet Dizisi

338 Okunma
avatar

Muhammed Kılıçkeser

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Baş rollerini Burak Tutar , Yusuf Yıldırım ve Onur Kara’nın paylaştığı  SAÜ öğrencilerinin  Kamera arkasında yer aldığı  yapımı Arkaplan Sinema Akademisi’nin üstlendiği Mavi Durak dizisi tüm hızıyla 2.sezona girdi.
Konu olarak  Üniversite’de yaşayan öğrencilerin  günlük hayatları anlatılıyor.


İlk Sezon genellikle evde çekilen dizi  , ikinci sezonda  İlhan ve Yusuf karakterleri daha çok heyeti araştırıp kim olduklarını öğrenmek için evden dışarıya çıkıp daha farklı  maceralara atılmışlardır. Heyet ise öğrencilerin baş belası , her yerde karşılarına maddi ve manevi olarak çıkmaktadırlar. Öğrencilerin kaldığı evler , hocaları , kafeler  ve bir çok yerde parmakları olan bir gizli gruptur. Sürekli öğrencilerin hayatlarına  zorluklar çıkarmak için çalışıyorlar.   Hatta İlhan ve Yusuf‘un   kendi arkadaşları içinden bile heyetin adamları vardır. 
 Hikmet  ise memleketten şehire gelen saf ve  iyi karakterdir. Memleketten gelen Melek ile başı derde girip daha sonradan sevmeye başlamıştır. Dizide diğer oyuncuların maceraları da keyifli şekilde devam etmektedir.

Dizi şuanda  YouTube‘da 2.Sezon 2.Bölümde  Sınırlı bütçe , az ekipman ve  kamera arkasında çalışan öğrenciler sayesinde Sakarya’da çekimlerine devam ediyor.
Böyle dizilere küçükte olsa destek çıkılırsa ileride ulusal kanallarda olacağından canı gönülden inanıyorum.

Oyuncular ; 
Yusuf Yıldırım, Burak Tutar, Melek Özvaran, Necmettin Ayrak, Onur Kara, Nisanur Karaçay, Talip Karaman, Aleyna TutarSıradaki içerik:

”Mavi Durak” Türkiye’nin İlk Öğrenci Yapım İnternet Dizisi