arama

LG Yeni Telefonlarda Kamerayı Ekrana Gömecek

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • budaney budaney
  • 1 Yıldız
    Loading...

Teknoloji devi LG, yeni telefonlarda kamerayı ekrana gömeceğini duyurdu. LG, ekrana gömülü kamera teknolojisinin patentini de aldığını duyurdu.

Telefon üreticilerin en büyük sorunlarından biri de telefonlarda bulunan ön kamera. İnce çerçeveli telefon geliştiricileri için büyük bir sorun oluşturan ön kamera sorunu LG tarafından geliştirildi. LG tarafından geliştirilen ekrana gömülü kamera teknolojisinin patentini aldı.

Artık LG kamerayı ekrana gömecek

Geliştirdiği kamera teknolojisi için 2 adet patent alan firma çerçevesi olmayan bir telefon üretmek için çok büyük bir adım atıyor. LG‘nin aldığı patentlere bakacak olursak ön kamera ekranın altında olacak. LG‘nin patentini de aldığı bu teknolojiyle beraber ekranda çerçeve olmayacak. Yani bizi tam olarak sıfır çerçevesiz bir ekran karşılayacak. Bu teknolojiyle üretilen telefonlarda çerçevesiz telefon üretimi mümkün olacak.

Patentte görünen fotoğraflara bakacak olursak eğer, telefonun üst kısmında küçük oval bir delik bulunacak. Ekranın içinde bulunan bu delikler kamera ve algılayıcının gömülü olarak bulunduğu yer olacak.

Yukarıda bulunan görüntülere tekrar bakacak olursak eğer, bizi 2 tür ekranı olan telefon karşılıyor. Biri normal düz ekran diğeri ise curved adı verilen bir kenarı oval bir ekran. Yani buradan bir sonuç çıkarırsak eğer LG bu teknolojiyi birden çok modellere uyarlayacağı görünüyor.

Patentler ne zaman alındı?

Bir diğer bilgilere göre, LG patentlerin biri 24 Ekim’de alınırken, diğeri ise 2 Kasım’da aldığını açıkladı

Hüsran yaşama şansı da var

LG yeni kamera teknolojisinin patentini almış olabilir fakat bunu telefonlara uyarlama konusunda sıkıntılar yaşayabilir. Çünkü LG eskisi kadar telefon üretmiyor. Eğer yeni kamera teknolojisini telefonlara uyarla’ya bilirlerse, bu yenilik bir çok kişinin ilgilisini çekebilir.

Diğer teknoloji devleri ise sıfır çerçeve teknolojisini telefonlara uyarlamak için çalışıyor. Bu günlerde kullanılan popüler yöntem sürgü ile kameraları gizlenebilir hale getirmek. Fakat kamerayı ekran altına koymak daha mantıklı görünüyor.