e
sv

İnstagram’da Doğru Hedef Kitleye Nasıl Ulaşabilirim

545 Okunma
avatar

budaney

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün


Son zamanlar’da “Sosyal Medya” kullanımı tüm dünya genelinde hızlı bir artışa geçti. Artışa geçen “Sosyal Medya” kullanımında ise, bir çok kişi kendi kişisel profilini veya işletme hesabını ön plana çıkarmak için birbirinden farklı yöntemler denemekte. Bazı kişiler denedikleri yöntemler ile ön plana çıkma konusunda başarılı olsa da, dünya genelinde bir çok kişi bu konuda başarılı olamamakta. Başlıkta da gördüğünüz üzere İnstagram‘da doğru hedef kitleye nasıl ulaşabilirim? İşte detaylar…

Reklam Verin


İnstagram‘da reklam vermek kişisel hesap veya bir işletme için ön plana çıkabilecek en işe yarar yöntemlerden biridir. İnstagram‘da reklam vermek hesabınızın en kısa sürede doğru hedef kitleler tarafından görünmesine yardımcı olur. Uygun fiyatlara fotoğraf ve video reklamları yapabilirsiniz.

Diğer Sosyal Medya Platformların’da Paylaşın


İnstagram hesabınızı farklı platformlarda paylaşmak, size daha fazla takipçi kazandıracaktır. Çünkü her “Sosyal Medya” platformunun kullanıcı kitlesi farklıdır.

Gönderileri Yayınlama Zamanı


Genel olarak bütün “Sosyal Medya” platformlarında aktif kullanıcı sayısı akşam saatlerinde daha fazla olur. Bu yüzden paylaşacağınız fotoğraf ve videolarınızı akşam üzeri 18:00, 19:00, 20:00 ve en geç 21:00’da paylaşırsanız, daha fazla etkileşim alarak keşfete düşme oranınızı arttırmış olursunuz. Bu sayede ise daha fazla kitleye ulaşmış olursunuz.

Doğru Hashtag Kullanımı


İnstagram‘da doğru hashtag kullanımı paylaştığınız fotoğraf ve videoların daha fazla kitleye ulaşmasına yardımcı olan en önemli faktörlerden biridir. Paylaştığınız fotoğraf ve videolarda konunuz ile alakalı hashtagler oluşturursanız, gönderilerinizi daha fazla ve doğru hedef kitleye ulaştırmış olursunuz.

Hesabınız İçin Doğru Biyografisi


İnstagram‘da biyografinizi oluştururken yaptığınız işler ile alakalı açıklamalar koymalısınız. Koyduğunuz bu açıklamalarda ise yaptığınız işle alakalı anahtar kelimeleri de eksik etmemeliyiz. Örneğin; Bir ayakkabı firmanızın için işletme hesabınız var ise, biyografiniz de mutlaka ayakkabı anahtar kelimesi olmalı. Biyografiniz’i uygun ve düzgün bir şekilde yapmak, hesabınızı doğru hedef kitleye ulaşmanıza yardımcı olacak en geçerli faktörlerden biridir.

Dikkat Çekici İçerikler Paylaşın


İnstagram hesabınızda dikkat çekici içerikler paylaşmak, sizi takip edecek kullanıcılar için en önemli faktörlerden biridir. Sizin profilinizi dışarıdan ziyaret edecek bir kişi, hesabınızda ilk olarak paylaşımlarınıza bakacaktır. Bu konuda onları güldürmek, eğlendirmek, mutlu etmek ve bilgi vermek en önemli faktörlerden biridir. Bunları doğru bir şekilde yapan İnstagram kullanıcıları ne olursa olsun takipçi kazanacak ve sesini doğru hedef kitleye duyura bilecektir.

İçeriklerinizi Paylaştığınız Günler


Genel olarak, ben sizler için her gün bir tane gönderi paylaşmanızı öneririm. Her gün içerik ayarlayıp paylaşmakta zorluk çekecek İnstagram kullanıcıları ise hafta sonları yani cumartesi ve pazar gönderi paylaşırsa, daha fazla takipçi kazanacaktır. Eğer İnstagram hesabınız bir şirket hesabı veya bir sayfa ise birden fazla içerik paylaşmanızı öneririm. Birden fazla içerik paylaşmanız hesabınız için daha fazla takipçi kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Kolaj Yapın


İnstagram hesaplarınız ile ilgili kolajlar yapın. Kolajın ne olduğunu bilmeyenler içinde şöyle açıklayayım; Çeşitli yerlerden derlediğiniz içerikleriniz’i paylaşın.

Ne Olursa Olsun Pes Etmeyin


İnstagram hesabımda her gün düzenli olarak fotoğraf ve video paylaşıyorum fakat 1 ay içinde çok fazla takipçi kazanamadım. Ben yapamayacağım pes ediyorum sakın ama sakın demeyin. İnstagram‘da doğru kitleye ulaşmak ve fazla takipçi kazanmak bir anda olacak şeyler değil. Bu yüzden ne olursa olsun sabırlı olun ve bekleyin. Beklemeyi öğrenirseniz zamanla ve doğru bir şekilde İnstagram hesabınızın büyüyeceğini göreceksiniz.

Özgün İçerikler Paylaşın


Ne olursa olsun İnstagram‘da paylaştığınız fotoğraf ve videolar size özgün olmalı. Çünkü bir fotoğraf ve videoyu birden çok görmek insanları sıkıyor ve bunaltıyor. Eğer içerikleriniz size özgün olursa emin olun daha fazla takipçi kazanacaksınız.

Profiliniz İle Alakalı Şeyleri Takip Edin


İnstagram profiliniz ile alakalı fotoğraf, videoları takip etmek ve onları yorumlayıp beğenmek sizi öne çıkaracaktır. Çünkü sizin profiliniz ile alakalı paylaşımları takip etmek, sizin hedef kitlenize uygun takipçi kazandıracaktır.

Sıradaki içerik:

İnstagram’da Doğru Hedef Kitleye Nasıl Ulaşabilirim