arama

İnstagram’a İlginç Bir Güncelleme Daha Geliyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • budaney budaney
  • 1 Yıldız
    Loading...

Son zamanlarda popüler “Sosyal Medya” uygulamalarından biri olan İnstagram‘da beğeni rekabeti artmış durumda. Bunu göz önünde bulunduran İnstagram, kullanıcılar arasında bir beğeni rekabeti oluşmasını istemediği için gizli beğeni sayısı özelliği üzerinde çalışıyor. Yani bir gönderi paylaşıldığı zaman o gönderilere gelen beğeniyi sadece kullanıcı sahibi görebilecek.

İnstagram’da Fotoğrafa Gelen Beğeniyi Sadece Kullanıcı Görebilecek

Bir tersine Mühendislik Uzmanı olan Jane Manchun Wong, anroid işletim sistemine sahip telefonlarda içinde gizlenmiş, yapım aşamasında olan özelliği ortaya çıkardı. Bu özellik ortaya çıktığına göre yakın bir zamanda İnstagram‘da paylaştığımız gönderilere gelen beğenileri sadece ve sadece biz görebileceğiz. Yani bizi takip eden kullanıcılar paylaştığımız gönderilere gelen beğeni sayısını göremeyecek.

İnstagram Neyi Hedefliyor?

Dünya gündeminde, görsel içerik paylaşma platformu olarak büyük bir yer elde etmiş olan İnstagram, uygulamayı kullanan kişilerin birbirleri arasında girdikleri rekabeti ortadan kaldırmak istiyor.

İnstagram‘ı atkif kullanan kullanıcılarda biliyor ki, bir takım kişiler fotoğraflarına gelen beğeni sayısını arttırmak ve “Sosyal Medya” platformun’da popüler olmak için çok fazla çaba sarf etmekte. Hatta ve hatta bazı kullanıcılar az beğeni alacağım diye fotoğraf bile paylaşmaya korkar oldu.

Bu yüzden İnstagram, kullanıcıların beğeni rekabetine girmesini istemediği için hemde İnstagram‘ı aktif olarak kullanan kişilerin daha fazla gönderi paylaşmasını amaçlıyor. Bize sunulacak bu özellik nasıl bir tepki toplar bilinmez fakat, story paylaştığımız zaman sadece biz görebildiğimiz için oradan haşinayız.