e
sv

İnstagram Yenilenmeye Devam Ediyor İşte Yeni Gelen Özellikler

595 Okunma
avatar

budaney

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün


İnstagram, son zamanlarda yaptığı birbirinden farklı güncellemeler ile gündemden düşmüyor. Yeni gelen güncellemeler ile birlikte, kullanıcı deneyimlerini arttırmayı hedefleyen İnstagram‘a ne tür güncellemeler geldi? İşte detaylar…

İnstagram’a Yeni Gelen Güncellemeler

Dünyanın en çok tercih edilen ve 1 milyardan fazla kullanıcı sayısına sahip olan popüler “Sosyal Medya” uygulaması İnstagram, yaptığı güncellemeler ile beraber kullanıcı deneyimini geliştiriyor. Yapmış olduğu ve yapacağı yeni güncellemeler ile birlikte kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen İnstagram, ne tür güncellemeler yaptı? İşte detaylar…

İnstagram Bahset Çıkartmasını Kullanıma Sundu


İnstagram‘a gelen bir diğer yeni güncelleme ile birlikte, “Bahset” çıkarmasını kullanıma sundu. İnstagram kullanıcıları artık Hikayeler formatında fotoğraf veya video çektikten sonra çıkartmalar arasından “Bahset” çıkartmasını seçip, paylaştıkları hikayelerinde başka kişileri de etiket’leye biliyor.

İnstagram Sohbete Katıl Çıkartması


İnstagram‘da son zamanlarda karşımıza çıkan, bir çok kişinin denediği fakat, bir çok kişininde ne işe yaradığını bilmediği “Sohbete Katıl” özelliği, sizi takip eden kullanıcılar ile, paylaştığınız story‘i gören kullanıcılar arasında toplu sohbet başlatıyor. Başlatılan bu toplu sohbetin adını siz belirliyorsunuz. Belirlemiş olduğunuz bu toplu sohbete katılmak isteyen kullanıcılar ise, “Sohbete Katıl” çıkartmasına basarak katılabiliyor. Fakat şöyle bir durum var ki, “Sohbete Katıl” çıkartmasına basan kullanıcılar arasından siz dilediğiniz kişileri sohbete ekliyorsunuz. Yani bir kullanıcı “Sohbete Katıl” butonuna bastığında önce size istek geliyor, daha sonra ise siz isteği onayladığınız zaman o kullanıcı sohbete katılıyor.

Takip Ettiğimiz Kişinin Ne Yaptığını Görmek


İnstagram‘da bildiğimiz üzere, takip ettiğimiz kişilerin ne zaman kimin fotoğrafını beğendiğini veya kimleri takip ettiğini gösteren bir bildirim penceresi vardı. Bu bildirim penceresinde hangi takipçimiz kimin resmini beğenmiş, kimi takip etmiş bunları görebiliyorduk. İnstagram‘da bulunan bu özellik zaman zaman kullanışlı bir özellik olsa da, kişisel gizliği önemsemeyen bir özellik olarak öne çıkıyordu.
Yapılan yeni güncelleme ile beraber, takip ettiğimiz kişilerin neler yaptığını göremeyeceğiz. Kısaca İnstagram‘da bildirim penceresini açtığımız zaman, sadece bize gelen bildirimleri görebileceğiz. Yani bu özellik ile stalk tayfanın önüne geçildiğini açıkça görmekteyiz.

İnstagram Hikaye Güncellemesi

İnstagram‘da yapılan güncellemeler ile karşımıza çıkan bir değişik yenilik ise, Hikayeler ekranının sağ üst köşesinde beliren yeni bir ikon ile, 10’a kadar fotoğraf veya videonun hikaye olarak eklenmesini ve aynı anda düzenlenip paylaşılmasına olanak tanıyor. Diğer yandan ise hikayeyi çektiğiniz konumdan uzaklaştığınızda ise, hikayenin çekindiği konuma uygun etiketler öneriyor.

İnstagram Hikaye Oluştur Özelliği


İnstagram‘da son zamanlarda yapılan güncellemeler sayesinde işimize yaracak ve ön plana çıkacak bir özellik olarak görülen oluştur özelliği, yazı yazmak, gif oluşturmak, geri sayım yapmak, test oluşturmak, anket ve sorular yapmak için hepsini bir arada barındıran bir özellik. Bu özellikte bizi en çok mutlu edecek yanı, güncelleme gelmeden önce hikayemizde paylaşmak istediğimiz bir yazı için ya bir resim buluyorduk, ya da elimiz ile kamerayı kapatıp resmini çekiyorduk. Yeni gelen güncelleme ile beraber artık bu sorun ortadan kalktı. WhatsApp‘ta bulunan, hikaye de yazı yazma özelliğinin bir benzeri de İnstagram‘a gelmiş durumda. Bunun haricinde ise, gif, geri sayım, test, anket ve sorular içinde bir fotoğrafa ihtiyaç kalmayacak. Çünkü yeni yapılan güncellemede İnstagram, yazı yazma kısmında barınan özelliğin aynısını bu özelliklere de getirmiş durumda.

İnstagram Portre Modu


Yaptığı güncellemeler ile gündemden düşmeyen popüler “Sosyal Medya” uygulaması İnstagram, “Focus” adında bir özellik daha getirdi. Yeni gelen bu özellik ile beraber portre modu platforma dahili olarak eklenmiş oldu.
İnstagram‘a yeni gelen “Focus” güncellemesi sayesinde “Selfie” veya arka kamerayla portre çekimlerinde doğrudan kadraja giren yüzünüze odaklanıp, arka plana ise hafifçe blur yapıyor(Bulanıklaştırıyor). Başta İphone telefonlara gelen bu özellik, bir çok markaya eklenmiş bulunmakta.

İnstagram Hazır Yanıt Özelliği


Sosyal Medya devi İnstagram, yaptığı güncellemeler ile adını sıkça duyurmaya devam ediyor. Ayarlar sekmesine tıklayıp, içerik üretici kısmına geldiğimizde karşımıza çıkan hızlı yanıtlar seçeneği ile beraber,önceden tanımlanan herhangi bir mesaj tek bir düğme sayesinde karşı tarafa göndere biliyoruz. Bu özellik ile birlikte bize mesaj atan kullanıcılara zaman kaybı yaşamadan, anında cevap verebiliyoruz.

İnstagram Dark Mode(Karanlık Mod) Güncellemesi


Twitter‘da ve bir çok benzeri platformlarda karşımıza çıkan “Dark Mode(Karanlık Mod)” özelliği sonunda İnstagram‘da. İnstagram kullanıcılarının merakla beklediği bu özellik, uygulamanın ayarlar bölümünden istediğiniz zaman aktif edebilecek isteğe bağlı olarak kullana bileceksiniz. Şu anlık sadece İOS cihazlarda kullanıma sunulan bu özellik, yakın zamanda tüm cihazlara gelecek. Ayarlar bölümünde “Dark Mode(Karanlık Mod)” özelliğini göremeyen kullanıcılar korkmasın ki, popüler “Sosyal Medya” uygulaması yeni özelliği kullanıcılara dağıtması bir kaç gün sürecek.

android oyun indir

Sıradaki içerik:

İnstagram Yenilenmeye Devam Ediyor İşte Yeni Gelen Özellikler

ladyboy in dubai mia blow pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

entsorgung berlin