e
sv

İnstagram Hesabımın Çalınmaması İçin Ne Yapabilirim?

24070 Okunma
avatar

budaney

 • e 11

  Mutlu

 • e 2

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Aylık binlerce hatta milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı popüler “Sosyal Medya” platformu olan İnstagram‘da herkes hesabının çalınmaması için birbirinden farklı yöntemler denemekte.  

Peki bu yöntemler işe yarıyor mu?

İnstagram kullanıcıların , hesaplarının çalınmaması için birbirinden farklı yöntemler uyguladıkları doğrudur. Kimi zaman bu yöntemler işe yarasa da , kimi zaman da yaramamaktadır. Çünkü İnstagram’ın belirlediği bir sistem vardır ve o sistemin içinde hesap güvenliğimizi arttırabiliriz.

Peki hesabımın çalınmaması için nasıl bir yol izlemeliyim? Önce gelin size bir kaç bilgi vereyim.

İnstagram hesapları nasıl ve neden çalınır?

 • İnstagram‘da takipçi ve beğeni sitelerine girdikten sonra çalınan hesaplar.
 • Sahte bir mail gönderip hesap çalanlar.

İlk maddemizi anlatacak olursak ;

Takipçim çok az, fotoğraflarıma çok az beğeni geliyor? Ben bunu nasıl arttıracağım off!! İşte hiç bir zaman bu duruma düşmeyin. Bu durum sizi kötü bir yola sürükleyecektir. Gelin o yol neymiş anlatayım.

Şimdi siz takipçi sayınızın artmasını , paylaştığınız fotoğrafların beğeni sayılarının artmasını istiyorsunuz. Bunu en kolay yoldan nasıl yapabilirim diye düşünürken, aklınıza İnstagram takipçi ve beğeni arttırma sitelerine giriş yapmak geliyor. Aslında olay buradan sonra başlıyor. Siz siteye giriş yaptığınız gibi site kurucularına kullanıcı adı ve şifreniz iletiliyor. Kullanıcı adı ve şifreniz web site kurucularına iletildikten sonra, onlar sizin İnstagram kullanıcı adı ve şifrenizi görebildiği için hesaplarınıza girebiliyor ve çalabiliyor

.

Gelelim bir sonraki maddemizi anlatmaya.

Sahte  maille hesap çalmanın bir kaç yolu var aslında. Öncelikle sizlere en önemli olanlarını anlatayım. 

İnstagram’da gezinirken veya bir başka iş ile uğraşırken telefonunuza bir bildirim geldi. İnstagram hesabınıza giriş yapmazsanız eğer hesabınızın kapatılacağı söylendi. Gelen mailde ise alta bir link bırakıldı. Siz o linke tıkladığınız zaman, karşınıza İnstagram’ın birebir aynı görüntüsü açılacak. Siz de bunun gerçekten İnstagram’ın gönderdiğini zannedip, hesabınıza giriş yapmayı deneyeceksiniz. Giriş yapmayı denedikten sonra, site sizi boş bir yere atacak ve kullanıcı adı ve şifreniz o siteyi kuran kişilere iletilecektir.

 İnstagram size böyle mailler göndermez.

Peki bunun fake(sahte) mail olduğunu nereden anlarız derseniz eğer, direk yukarıda bulunan url yani alan adı kısmından site adresine bakın. Eğer site adresi www.instagram.com değil ise o mail kesinlikle fake(sahte) maildir.

Diğer bir yöntem ise, “İnstagram hesabınızın doğrulanması(mavi tik) için linke tıklayıp giriş yapın.” Bu durumu genelde İnstagram’da takipçi sayısı yüksek olan hesaplar için yapılan bir yöntemdir. Sakın ama sakın bu duruma da inanmayın.

 İnstagram size böyle mailler göndermez.

Daha önce bir çok ünlü bu bahsettiğim duruma maruz kalmıştı. Dikkatli olalım 🙂

Peki bunlara çözüm yok mu?

Bunlara tabiki de çözüm var. Eğer İnstagram hesabınızın çalınmamasını istiyorsanız İnstagram beğeni ve takipçi sitelerine girmemeniz gerekiyor. İkinci maddemizde ki durumu yaşayanlar ise linke tıkladıktan sonra yukarıda www.instagram.com yazmadığı sürece hesap adı ve şifresini girmemesi gerekiyor. Zaten İnstagram size hesabınız kapanacak giriş yapın diye bir mail göndermez.

İnstagram hesabınızın çalınmaması için yapmanız gerekenleri gelin sıralayalım.

 • E-posta adresinizi ekleyin ve sakın ama sakın şifresini unutmayın.
 • Telefon numaranızı ekleyin ve iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirin.

Eğer bu yazdığım 2 cümleyi de dikkate alırsanız hesabınız hiç bir türlü çalınmaz.

Eğer çalınırsa nasıl geri alabilirim?

İnstagram hesabınızın çalındı ve hiç bir türlü giriş yapamıyorsunuz. Nasıl geri alabilirsiniz? Eğer bu dediğim şeyleri dikkate almazsanız geri alamazsınız. Eğer e-posta adresinizi eklemiş olsaydınız şifreniz de ve hesabınızda değişiklik yapıldı diye e-posta adresine mail gelirdi. Bu değişikliği siz yapmadıysanız hesabınızı geri alın diye bir mail gelir. O maile tıkladığınız gibi hesabınızı geri alırsınız.

 • Bahar
  2 ay önce

  Çift faktörlü doğrulama nasıl yapılır

  yorum beğen
  • budaney
   3 hafta önce

   Uygulamayı açın, hesabınıza giriş yapın ve Ayarlar menüsünü ziyaret edin. Açılan menüde İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması seçeneğini bulun ve dokunun. Güvenlik Kodu Gereksin seçeneğine dokunarak etkinleştirin ve ardından Aç seçeneğini seçin.

   yorum beğen
 • Boşver adımı
  8 ay önce

  E-mailimi nasil eklerim

  yorum beğen
  • budaney
   8 ay önce

   Profilimi düzenle kısmından ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

   yorum beğen
 • Öylesine biri
  9 ay önce

  Hesabım çift faktörlü doğrulama ama çalınabiliyormuş. Sadece çalması uzun sürüyormuş 🥺 Ne yapabilirim?

  yorum beğen
  • budaney
   8 ay önce

   İnstagram hesapları sadece ve sadece phishing türkçe adı ile oltama yöntemi ile çalınır. Oltama yöntemi şu şekilde işler. Bir kişi sizinle iletişim kurar(genelde mail ile) kullanıcı adınızı ve şifrenizi size atmış olduğu site veya bir sisteme giriş yapmanızı söyler. Siz şifrenizi girdikten sonra hesabınız çalınır. Bu yüzden çift faktörlü doğrulama kullanmanızı önermem. Yani şifrenizi bir yere girmediğiniz süre boyunca hesabınız çalınmaz

   yorum beğen
 • Aze_21_21
  11 ay önce

  Hesapım calindi

  yorum beğen
  • budaney
   10 ay önce

   Çalınan instagram hesabınızı, mail adresinize giriş yaparak geri alabilirsiniz.

   yorum beğen
 • Jdsjjsjs
  11 ay önce

  Iki faktörlü kimlik dogrulamaside yaptım hergun giriş hareketlerine bakıyorum bugün ankaradan bir giriş olmuş başka kişilerin fotosunu beğenmiş hesabim hala neden calinigo

  yorum beğen
  • budaney
   10 ay önce

   Merhaba, instagram kullanıcı adı ve şifrenizi isteyen platformlara giriş yapmayınız.

   yorum beğen
 • Mete
  1 sene önce

  İki faktörlü doğrulmayı etkinleştirdipimizde kolay çalınıyor zaten

  yorum beğen
  • budaney
   1 sene önce

   Hayır 2 faktörlü doğrulamada çalınmaz.

   yorum beğen
 • BÜŞRA
  1 sene önce

  Ya ben bunlarin hepsini yaparım ama sifremi unuttum bişey olurmu??

  yorum beğen
  • budaney
   1 sene önce

   Bunların hepsini gerçekleştirdikten sonra, mail adresinize de telefon numarası ekleyiniz. Mail adresinizin şifresini unuttuğunuz zaman, telefon numaranız ile şifrenizi tekrardan geri alırsınız. Mail adresinizi geri aldıktan sonra da, şifresini unuttuğunuz instagram hesabını geri alabilir, şifresini yenileyebilirsiniz.

   yorum beğen
 • Kübra
  2 sene önce

  Bu hasapi bulun çalmışlar lutfen

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

İnstagram Hesabımın Çalınmaması İçin Ne Yapabilirim?

ladyboy in dubai mia blow pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

entsorgung berlin