arama

İnstagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • budaney budaney
 • 1 Yıldız
  Loading...

İnstagram aylık milyonlarca kişinin kullandığı Popüler “Sosyal Medya” platformlarından biri olarak karşımıza çıkmakta. Popüler “Sosyal Medya” platformunda ise son zamanlarda bir çok kişinin İnstagram hesabının çalındığı gördük. Budaney olarak bizde bu durum için kolları sıvadık. Lafı uzatmadan yazımıza geçelim.

İnstagram‘da Hesap Nasıl Çalınır?

İnstagram‘da bir kişinin hesabı 3 şekilde çalınır

 • Takipçi sitelerine girerek.
 • Mail adresine Fake İnstagram maili atarak.
 • Çalan kişi çok profesyonel ise e-posta hesabına erişerek.
 • Genel olarak İnstagram kullanan kişilerin hesabı bu 3 yol ile çalınmakta. Gelin bunları daha detaylı anlatalım.

  Takipçi sitesine girdim ve hesabım çalındı


  İnstagram‘da son zamanlarda bir çok kişi hesabını popüler bir hale getirmek için çeşitli yollar denemekte. Bu yollarında başında ise hile yapmak geliyor. Örneğin; Takipçi hilesi, beğeni hilesi, video izlenme hilesi gibi çeşitli hileler. Fakat sizin girdiğiniz bu sitelerde hesabınızın şifresini değiştirmediğiniz sürece oraya bağlı kalıyor. Bu sayede o girdiğiniz sitenin sahibi sizin hem şifrenizi görebiliyor, hemde hesabınız otomatik bir şekilde başka kişileri takip edip, fotoğraflarını beğeniyor. Sonuç olarak site sahibi sizin şifrenizi görebildiği için hesabınıza giriş yapıp bütün mesajlarınızı okuyabilir, arkadaşlarınıza saçma sapan mesajlar yollayabilir, en kötüsü de hesabınızı çalabiliyor. Bu yüzden İnstagram‘da takipçi hilesi yapacaksınız eğer şifresiz gönderim yapan sistemleri denemenizi tercih ederim.

  Linke tıklayıp giriş yapmaz isem hesabım kapatılacağı söylendi


  Son 1-2 yıl içinde bir çok kişinin mail adresine “Aşağıda bulunan linke tıklayıp İnstagram hesabına giriş yapmaz isen, İnstagram hesabın kapatılacak” tarzında benzer mailler gelmekte. Bu mailler ise İnstagram ile birebir aynı benzetilmeye çalışılmakta. İşte bu yüzden hesabınızın çalınmaması için yapmanız gereken tek bir şey var.

 • Mailin kimden geldiğini görmek.
 • Yani sonuç olarak İnstagram böyle bir mail göndermez fakat siz genede kimden geldiğini kontrol edin. Belki eski sevgiliniz’dir.
  Bunun haricinde ise İnstagram hesabınızın doğrulandı. Doğrulama rozetini almak için aşağıda bulunan linke tıklayın ve İnstagram hesabınızı doğrulayın diye de bir mail de gelebilir. Yani sonuç olarak İnstagram ile ilgili bir mail geldiğinde kimin gönderdiğini kontrol etmeden hiç bir şeye tıklamayın.

  E-posta hesabım ile beraber İnstagram hesabım çalındı

  Eğer İnstagram hesabınız e-posta adresiniz ile beraber çalındıysa yapacak tek bir seçenek var e-posta adresinizi geri almak. Eğer e-posta adresinizi geri alamaz iseniz İnstagram hesabınızı asla ve asla geri alamazsınız. Fakat şunu açıkça söylemeliyim ki Türkiye’de e-posta ile beraber İnstagram hesabı çalabilecek kişi sayısı çok çok düşük. Yani korkulacak bir durumun olmadığını düşünüyorum:).
  İnstagram hesabı hangi yollarla çalındığını sizler için tek tek derledik ve anlattık sıra geldi hesabımızın çalınmaması içine ne yapabilirim? Yani kısaca İnstagram hesabımı nasıl güvene alabilirim? İşte detaylar…

  Tek Bir Hamlede İnstagram Hesabını Güvene Almak

  Yukarıda İnstagram hesabınızın hangi yollarla çalındığını uzun uzun anlattık. Şimdi ise İnstagram hesabımızı nasıl güvene alabiliriz onları sıralayalım.

 • E-posta adresi eklemek.
 • Telefon numaramızı eklemek
 • Facebook ile bağlanmak
 • Bu üç yolla İnstagram hesabımızı güvene ala bilmekteyiz. Fakat bizi en çok ilgilendiren 1. madde olacak.

  İnstagram hesabıma e-posta adresimi neden eklemeliyim

  İnstagram hesabınıza e-posta adresinizi eklememizin sebebi; Hesabımız çalındığında e-posta adresimize bir mail gelmekte. Gelen bu mail’de ise İnstagram hesabınızda değişiklik yapıldığını söylemekte. Bu değişikliği siz yapmadıysanız eğer, e-posta hesabınıze gelen mail ile tekrar geri alabilirsiniz. Fakat e-posta hesabınız ekli değil ise durum çok kötü. Yani İnstagram‘ı aktif olarak kullanıyorsanız kesinlikle e-posta hesabınızı eklemeyi unutmayın.

  İnstagram hesabıma telefon numaramı eklemek.

  İnstagram hesabınıza telefon numaranızı ekleyerek iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif edebilirsiniz. Bu sayede İnstagram hesabınıza erişmeye çalışan kişiler için telefonunuza gelecek kodu girmek zorunda kalacak ve hiç bir türlü hesabınıza erişim sağlayamayacak.

  Facebook ile İnstagram‘a bağlanmak

  İnstagram hesabınızı Facebook’a bağladıysanız ve hesabınızı çalan kişi ise facebook ile bağlantınızı kesmediyse hesabınıza erişe bilirsiniz. Bu sayede ise çalınan hesabınızı geri alabilirsiniz.