arama

İnceliyoruz iPHONE XS !

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Burak Aşlak Burak Aşlak
  • 1 Yıldız
    Loading...

iPHONE XS

Dev ekranlara hoş geldiniz.

Bugüne kadarki en büyük iPHONE ekranı dahil iki farklı boyutta Super Retina. Daha da hızlı FACE ID (Yüz tanıma).

Bir akıllı telefonda kullanılan en akıllı ve en güçlü çip olarak iddia ediliyor.Günümüzde popüler çift kamera sistemi mevcut. iPHONE ‘de olan sevdiğiniz tüm özellikler en hızlı ve en iyisi ile XS’te.

Super Retina

OLED teknolojisinin güzelliği. Tamamen XS’de boyut değiştirildiğini söylüyorlar.

İki Farklı Modelle Karşımızda

iPHONE XS MAX

6.5 inç Super Retina özel üretim OLED ekran

2688 x 1242 Çözünürlük

İnç başına 458 piksel

iPHONE XS

5.8 inç Super Retina özel üretim OLED ekran

2436 x 1125 Çözünürlük

İnç başına 458 piksel

Super Retina ile daha büyük boyut

Günümüzde artık tasarım olarak tam ekran olarak telefonlar üretilmeye başladı. Çerçevesi ile zarifliği kaybedilen telefonlar artık tüm ekran olarak kullanıcılara çıkıyor. iPHONE XS Max’ta 6.5 inçlik olarak tüm ekranı kaplayarak dev bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Bu Apple’nin şimdiye kadarki ürettiği en büyük ekran.

 

 

 

Özel üretim OLED

Özel üretim olarak ekranın OLED olduğunu söyleyen şirket, en iyi renk doğruluğuna, gerçek tonda siyahlara ve olağanüstü parlaklık ve kontrast değerine sahip bir HDR ekranı mümkün kıldıklarını ayrıyetten meraklı kullanıcılara açıkladılar.

Görebileceğiniz en gerçekçi renkler !

 

HDR10 ve daha geniş streo ses

iTuness, Netflix ve amazon Prime Video’daki içerikler için Dolby Vision ve HDR10 desteği sayesinde sinema geceleri iPhone taşınıyormuş. Ses sistemin ve ekranın HDR10 sayesinde çok daha kaliteli olduklarını söylüyorlar. 

 

True Tone

Altı kanallı ışık sensörü olduğunu, ekranın beyaz dengesini ortamdaki ışığın renk sıcaklığıyla eşleşeceklerini otomatik bir şekilde ayarlıyacaklarını kullanıcılara açıklama yapan şirket. Bu sayede ekrandaki görüntüler kağıt üzerinde olduğu kadar doğal durup, bu sayede gözlerimizi yormayacağını garanti ediyor.

 

  

 

Suya Dayanıklı !

 

iPHONE XS ekranların çok kaliteli ve sağlam olduğundan artı bir özellik olan artık bir çok modellerde sahip olan Suya Dayanıklı bir iPHONE karşımıza çıkarıyormuş. 30 dakika boyunca 2 metre derinliğe kadar dayanıklılık sağladıklarını söyleyen şirket, tek su değil ”çay, kahve, soda ve benzeri sıvı” dökülmelerine karşı bile dayanıklıymış.

 

Bir akıllı telefondaki en akıllı ve en güçlü çip !

 

Akıllı A12 Bionic Çip !

Bu çip yeni nesil Neural Engine ile birklikte olağanüstü bir performans ortaya koyacakmış. Gerçek zamanlı yapay öğrenme teknolojisinden yararlanarak fotoğraflar, oyunlar, artırılmış gerçeklik (AR) uygulamaları ve çok daha fazlasında yepyeni bir deneyim yaşamımızı istiyorlarmış.

Apple Tasarımı GPU

Kayıpsız bellek sıkıştırma teknolojisi ve yeni eklenen dördüncü bir çekirdek ile oyun oynarken, video düzenlerken ve büyük boyutta görsellere sahip uygulamalar kullanırken grafik performansında önemli bir artış sağlayacaklarını iddia ediyorlar.

4 Çekirdekli GPU 

%150 artırılmış hızlı grafik performans 

Metal 2 Optimizasyonu

iPHONE XS ile çekilmiş !

 

Çift Kamera Sistemi

Sensörler, işlemciler, algoritmalar, bir de siz diyen şirket ”ISP, Neural Engine, Algoritmalar” içern yenilikçi çift kamera sistemi ile geliyor. Çift kamera sistemi ile yaratıcılıkta yepyeni olasılıkların kapısını açıyor ve olağanüstü fotoğraflar çekmenize yardımcı oluyor.

 

Akıllı HDR

Daha hızlı sensörler daha iyi iyileştirilmiş ISP ve gelişmiş algoritmaar gibi birçok teknolojiden yararlanan Akıllı HDR !

 

Bokeh Efekti ve Derinlik Denetimi

iPHONE XS büyülemeye devam ediyor bizleri. Fotoğraf çekerken yada çektikten sonra ayarlanan ”arka planı flulaştırma” yeteneğine sahip. Çektiğimiz fotoğrafları ise ”Derinlik Denetimi” özelliğiyle ayarlamamıza sağlıyormuş 🙂

 

4K Video ve Daha Geniş Streo Ses

Şirket akıllı telefon dünyasındaki en yüksek video kalitesine sahip, daha iyi bir loş ışık performansı, saniyede 30 kareye kadar video kaydı için genişletilmiş dinamik aralık, stereo kayıt ve daha geniş ses ayrımıyla stereo gibi özellikler olacağını söylemiş hadi bakalım görücez 🙂

 

Son olarak

iPHONE XS 64 GB / 256 GB ve 512 GB kapasitelerinde.

Altın, Uzay Grisi ve Gümüş renklerine sahip olacak.

177 gr ağırlığında