e
sv

Huawei, Arka Tarafında İkinci Bir Ekran Bulunan Telefon İçin Patent Aldı

561 Okunma
avatar

budaney

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son zamanlarda adını bizlere sıklıkla duyuran dünya devi Huawei, arka kameralarla rahat bir şekilde öz çekim yapmayı mümkün kılacak bir olaya imza attı. Huawei markası telefonun arka kısmında bulunacak ufak bir kare ekranın patentini almak için kolları sıvadı. Peki kullanıcıları ne tür bir deneyim bekliyor? İşte detaylar…

Huawei, telefon teknolojisinde eksantrik yani değişik yenilikleri genel olarak alt markaların ilgilenmesi, üretmesi için onlara bırakan bir marka. Fakat buradan şunu çıkarmak gerekiyor ki, Huawei markası da ilginç şeyler peşinde koştuğunu açıkça görmekteyiz. Son günlerde çokça konuşulan ve markanın’da gündemde olduğu telefonun arka kısmına yerleştirilecek kare bir “özçekim ekranı” bulunmakta.

Fakat şunu açıkça söylemeliyiz ki çift ekranlı telefonlar, bu alanda yeni değil. Daha öncelerden de seslerini duyuran ZTE nubia X ve vivo NEX Dual Display Edition bu konu hakkında ki örneklerini biliyoruz. Fakat bu durumdan Huawei’nin ilham aldığı cihaz bunlardan biraz daha eski gibi duruyor. Hatta bu telefon 2017 yılında karşımıza Meizu PRO 7 adıyla çıkmıştı.

Huawei’nin aldığı patente göre, telefonun üst kısmında yarısı kaplayan bir alan ve üstünde bulunan yatay üçlü kamera dizisinin hemen altında yer alan kare şekline benzer ikinci bir ekran bulunmakta. Arka kısımda yatay üçlü kamera dizisinin hemen altında bulunan kare ekran “özçekim” yapmak için bize etkili bir ayna olacak kadar büyük gibi görünmekte. Fakat şunu söylemeliyim ki nubia X veya NEX DDE gibi tam bir ikinci ekran deneyimi sağlayacak kadar geniş değil.


Yukarıda bulunan fotoğrafta göründüğü üzere de, ilginç bir üçlü kamera dizilimi dikkat çekmekte. Bunun haricinde ise periskop tarzı bir yaklaşma objektifi barındıracağını düşündüğümüz kare bir lens var. Huaewi markasının çıkaracağı bu kameranın benzeri de, şirketin yeni amiral gemisi olan P30 Pro ile birlikte piyasaya çıkması bekleniyor.

Arka kısmında özçekim yapabileceğimiz kare bir ekran bulunsa da, ön kısımda ana ekrandan başka farklı bir özellik beklenmesi mümkün değil gibi görünüyor. Fakat şunu söylemeliyiz ki ana ekranın en üst kısmında 3D yüz taraması yapacak ufak bir lens daha yer almakta.

Sıradaki içerik:

Huawei, Arka Tarafında İkinci Bir Ekran Bulunan Telefon İçin Patent Aldı

ladyboy in dubai mia blow pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

entsorgung berlin