e
sv

Gezelim mi?

212 Okunma
avatar

budaney

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şirince – İzmir

Dünyanın sonundan sağ kurtulan memleketi İzmir’in Şirince ilçesine küçük bir yolculuğa ne dersiniz ?

İzmir’in bitmek tükenmez güzelliklerinden biri daha bu küçük ve tarihi köy. Binlerce yıllık kehanetlere ev sahipliği yapmış, islami topraklarda olmasına rağmen diğer ibrani dinlere de ev sahipliği yapan bu topraklar göz alabildiğince yeşil arazileri eşliğinde küçük butik dükkanlarıyla bir göz şenliği yaratıyor.

Şarabi ile ünlenmiş bu yerin ne kadar artık o ünlü şarapları sanayi ürünü olmaya yer tutsa da yıllanmış şaraplarını mahzenlerden çıkarabileceğiniz bir yer.

Hem tatil , hem kamp için eşsiz güzelliklere ve sakinliğe sahip olan Şirince Köyü ulaşım olanaklarında iyileşmesi ile İzmir insanının şehrin kalabalığından kaçıp muhteşem bir pazar kahvaltısı yapmak için sıklıkla tercih ettiği bir yer haline gelmiş durumda.

Nasıl Gidilir?

İzmir’den Şirince’ye gitmenin birkaç yolu vardır. İzmir’den 85 km, Selçuk’tan 8 km mesafede olan köye ulaşmak için önce Selçuk ilçesine gitmek gerekiyor.

İZBAN ile İzmir’den Selçuk’a gitmek en kolay ve en ucuz yol. Tepeköy’e gelip, Tepeköy’den Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk’tan minibüsle Şirince’ye geçiliyor.

Sıradaki içerik:

Gezelim mi?