e
sv

Facebook Uygulaması Messenger Rooms’u Devreye Soktu

427 Okunma
avatar

budaney

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün


Facebook, Covid-19(Koranavirüs) nedeni ile, Zoom ve benzeri görüntülü konuşma uygulamalarının kullanılmasını göz önünde bulundurarak, Messenger Rooms’u devreye soktu. Messenger Rooms, 50 kişiye kadar video konferanslar yapmanıza olanak sağlıyor.

Dünyamızı etkisi altına alan Covid-19(Koronavirüs) salgını dolayısı ile, evlerine kapanan insanlar başta Zoom olmak üzere çeşitli video konferans uygulamalarını kullanmaktaydı. Zoom‘un bir anda yükselmesi sebebiyle, bir çok şirket yeni uygulamalar geliştirdi. Zoom ve benzeri uygulamaya sahip olan şirketler ise, çeşitli güncellemeler getirerek aynı anda birden fazla insanın görüntülü bir şekilde konuşma yapmasına olanak sağladı. Bu uygulamayı çıkaran şirketlerin arasına da popüler Sosyal Medya uygulaması Facebook‘da dahil oldu.

Facebook, yeni özelliği Messenger Rooms‘u resmen duyurdu. Facebook‘un yeni özelliği, 50 kişiye kadar video konferans, görüntülü konuşma olanağı sağlıyor. Messenger üzerinden de oluşturulabilen vee 50 kişiye kadar görüntülü konuşma özelliği, haber akışları, gruplar ve etkinlikler üzerinden de oluşturulabiliyor. Facebook yeni çıkardığı özelliği Messenger Rooms ile 50 kişiye kadar görüntülü konuşma olanağını sağlayarak, Zoom‘a meydan okuduğunu açıkça görmekteyiz.

Görüntülü konuşabilmek için bir oda oluşturan kişi, istediği takdirde odaya şifre koyabilme yetkisine sahip olduğunu da söyleyen Facebook, istediği kişiyi görüntülü konuşmadan atma yetkisine de sahip olduğunu duyurdu. Bu sayede video konferansta istemediğiniz veya rahatsız olduğunuz kişilerin girmesi önleniyor. Facebook’un duyurmuş olduğu Messenger Rooms, orta çaplı etkinlikler için daha tercih edilebilir kılıyor.

Yeni İletişim Yolu Video Konferanslar

Dünyayı etkisine alan Covid-19(Koranavirüs) salgını dolayısı ile, yeni iletişim yolu video konferanslar oldu. Gerek iş, gerek eğitim, gerek akraba ve arkadaşlar ile sohbet için tercih edilmeye başlandı. Covid-19(Koronavirüs) çıktığı andan itibaren, video konferans yapmaya en müsait olan uygulama Zoom, anlık olarak hızlı bir yükselişe geçti. 10 milyon kullanıcı sayısına sahip olan Zoom, Covid-19(Koronavirüs) salgınından sonra kullanıcı sayısını 300 milyona çıkardı. Bu boşluktan yararlanan şirketler de, yeni uygulamalar geliştirerek veya hali hazırda uygulamalarına güncelleme getirerek piyasada ses getirmeye çalıştı. Zoom kadar başarılı bir ses getiren uygulama bulunmasa da, Facebook‘un yeni özelliği Messenger Rooms Dünyada ses getirerek, Zoom‘la kapışacak gibi görünüyor.

office 2016 lisans satın al

Sıradaki içerik:

Facebook Uygulaması Messenger Rooms’u Devreye Soktu

ladyboy in dubai mia blow pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

entsorgung berlin