e
sv

Dikkat! Google Takvim Uygulamasından Dolandırılabilirsiniz

636 Okunma
avatar

budaney

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ülkemizde son yıllarda birbirinden farklı dolandırma yöntemleri geliştirilerek insanlarımızın özel bilgilerini ve paralarını ele geçirmekte. Son olarak ise Google takvim uygulamasından bir dolandırma yöntemi keşfettiler. İşte Detaylar…

Google Takvim Uygulaması

Dolandırıcılar, Google‘ın takvim uygulamasına sarmış bulunmakta. Takvim uygulamasından gelen bir içerik ile dolandırılabilirsiniz.

Nasıl İşliyor?

Dolandırıcıların yeni geliştirdiği bu sistemde mantık çok basit işlemekte. Kullanıcıya ödeme yöntemlerini veya internet bankacılığı şifrelerini yenilemesi için iletiler gönderiliyor. Gönderilen bu iletinin içerisine ise sahte linkler ekleyerek kullanıcılara gönderiyorlar. Daha sonra ise kullanıcıların önemli bilgilerini çekiyorlar.


Google‘nin takvim uygulamasına kullanıcılardan izinsiz bir şekilde hatırlatma ekliyorlar. Bu hatırlatmayı ileti şeklinde geri dönüş alan dolandırıcılar ise kullanıcıların önemli bilgileri ellerine geçiyor.

Fakat şunu hatırlamalıyım ki; Takvim uygulamasında ayarlar menüsünde bulunan sadece ve sadece cevap verdiğiniz etkinliklerin eklenmesi seçeneğini seçip aktif ederseniz bu dolandırıcılık yönteminden hiç bir türlü etkilenmezsiniz. Fakat bu durum aktif değilse bir an önce aktif etmenizi öneririm. Yoksa kısa süre içinde dolandırılabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Dikkat! Google Takvim Uygulamasından Dolandırılabilirsiniz

ladyboy in dubai mia blow pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

entsorgung berlin