e
sv

3 Boyutlu Baskı Nedir? 3 Boyutlu Baskı Ne İşe Yarar

5831 Okunma
avatar

Eray Can Ucar

 • e 4

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhaba arkadaşlar günümüzde yaygın olarak kullanılan 3 boyutlu baskı nedir? 3 boyutlu baskı ne işe yarar? 3 boyutlu baskının günümüzdeki önemi nelerdir? İşte detaylar…

3 Boyutlu Baskı Nedir?

3 boyutlu baskı birden fazla tanımlamaları olmasına rağmen ana tanımı sanal platformda tasarlanan bir nesnenin katmanlı üretim tekniği ile katı modele dönüştürülmesidir.

3 Boyutlu Yazıcı Nedir?

3 boyutlu yazıcı bir modeli katmanlardan meydana gelen katı modele dönüştüren makinelerdir. İşlem, bir yazıcıda toner yada mürekkebin kağıda işlenmesine benzer şekilde, yatay kesitte her noktada bir sıvının veya tozun katılaşması ile yukarı doğru yükselen katmanlar oluşturulduğundan yazdırma olarak tanımlanmıştır.

3 Boyutlu Yazıcılarla Neler Yapılabilir?

3 Boyutlu baskı teknolojisi yeni parçaların üretiminde hızlı plastik prototiplerin üretiminde kullanıldığı gibi nihai ürün üretiminde de kullanılmaktadır.
3 boyutlu baskı teknolojisinin günümüzde ana kullanım alanları;

 • Prototipleme
 • Özel parça üretimi
 • Ev gereçleri üretimi
 • Hobi gereçleri üretimi

Yakın gelecekte tıp , binalar ve araçlarda da kullanılması beklenmektedir.
3 boyutlu baskı, pratikliği sayesinde tasarım ve prototipleme sürecinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tasarımı, üretmek, değiştirmek, karşılaştırmalı üretim yapmak dakikalar ,saatler ve haftalar içinde mümkün olduğundan aylar süren süreci kısaltmaktadır. Yıllar içinde yazıcıların fiyatlarının düşmesi sayesinde küçük işletmelerin de kullanımı her geçen yaygınlaşmaktadır.

Ayrıca dişçilikte alçı diş kalıpları yerine reçine kalıpları ve döküm modellerin kullanımı, yine kuyumculuk sektöründe kullanılan mum modeller yerine döküm reçinesiyle üretilen modeller her geçen gün daha da yaygın olarak kullanılmaktadır. Yine 3 boyutlu yazıcılar ile havacılık, askeri, biyomedikal, dişçilik vb. alanlarda özel parçalar üretilmektedir. Bu üretim teknolojisinde ihtiyaç duyulan gerekli parçaların dayanıklılığı ile parçaların üretim hızını artırmaya yönelik önemli yeni teknolojik gelişmeler devam etmektedir

Bende 3 boyutlu baskılar yapmaktayım. Sizde 3 boyutlu baskılar yaptırmak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz

Yaptığım 3D Baskılar

İletişim Adresim

İnstagram: _3d_baski_atolyesi_

Sıradaki içerik:

3 Boyutlu Baskı Nedir? 3 Boyutlu Baskı Ne İşe Yarar

ladyboy in dubai mia blow pornoparty.net sexhikaye.net sexhikayeleri.net kraltube.net paply.org

entsorgung berlin